Türkiye’de ve dünyada ünlü isimler popüler sosyal medya uygulamalarını yoğun bir şekilde kullanmaktadır. Genelllikle takipçi sayısından hesapların gerçek olduğunu ayırt etmek mümkün olsa da sahte hesaplarla insanları kandırmaya çalışan birçok kullanıcı bulunmakta malesef. Twitter'ın en büyük problemlerinden biri sahte hesaplar. Hemen her ünlü adına açılmış sahte hesaplarla mücadele etmek zorunda kalıyor. İşte Son dönemde Twitter'da en çok takip edilen ünlü isimler ve gerçek twitter hesapları...

Onaylanmış hesaplar hakkında

Mavi onay rozeti  Twitter'da kamuoyunun ilgisini çekebilecek bir hesabın orijinal olduğunu insanların bilmesini sağlar.

Rozet hesap profilinde ismin yanında, arama sonuçlarında ise hesap adının yanında yer alır. Profil veya tema rengi özelleştirmelerine bağlı olmaksızın, her zaman aynı renktedir ve aynı konuma yerleştirilir. 

İsimlerinin yanında rozet bulunmayan ancak rozeti profil fotoğrafı, başlık fotoğrafı veya kişisel bilgiler gibi başka bir yerde gösteren hesaplar onaylanmış hesap değildir.

Onay rozetleri Twitter tarafından yerleştirilmelidir ve bir rozeti profil fotoğraflarının, arka plan fotoğraflarının bir parçası olarak ya da onaylandıklarını ima etmek üzere herhangi bir şekilde kullanan hesaplar kalıcı olarak askıya alınabilir.

Hangi tür hesaplar onaylanır?

Kamuoyunun ilgisini çekebileceği belirlenen bir hesap onaylanabilir. Genel olarak bu hesaplar müzik, oyunculuk, moda, hükümet, politika, din, gazetecilik, medya, spor, iş dünyası ve diğer temel ilgi alanlarına mensup kullanıcılar tarafından kullanılır.

Twitter’da Onaylanmış Hesap Nasıl Alınır?

  • Birinci kural twitter kullanıcıları tarafından aranan, tavsiye edilen ve tıklanan bir profil olmalısınız.
  • Ayrıca en az 15.000 doğal takipçiniz olmalı.
  • Kişisel bir web siteniz veya blog siteniz bulunmalı. Sitenize takip et butonunu yerleştirmiş olmanız gerekmektedir.

Bunun dışında onaylı hespa sahibi olmak imkansız gibi birşey. Şu an Twitter’da 32.000 onaylı hesap bulunmaktadır. Bunların çoğu devlet adamı, sanatçı, tiyatrocu gibi topluma mal olmuş insanlardır. Kısaca halktan normal birinin alamadığı bir rozettir.

https://support.twitter.com/articles/20169568?lang=tr

Katy Perry / @katyperry

Katy Perry / @katyperry

Dünyaca ünlü ABD’li şarkıcı Katy Perry, tıpkı en popüler parçalarından biri olan “Roar”da olduğu gibi kükremesiyle tüm sanat camiasını ve internet ünlülerini geride bırakarak, Twitter’da 87 milyon 488 bin 859 takipçi sayısına ulaşıyor ve en popüler hesap olarak bir süredir tahtını koruyor. Ağustos 2015’teki ölçümlerde de ilk sırada bulunan Perry, yıllardır yalnızca 159 kişiyi takip ediyor.Justin Bieber / @justinbieber

Justin Bieber / @justinbieber

80 milyon 294 bin 670 takipçiyle Katty Perry’i ikinci sırada takip eden dünyanın en popüler pop müzik yıldızlarından Justin Bieber, aynı zamanda sıkı bir Twitter kullanıcısı. Kendisi de 264 bin 354 kişiyi takip ederek bunu adeta doğruluyor. Türkiye’de de dev bir hayran kitlesi bulunan Bieber, sıklıkla dünya çapındaki en popüler hastag’lere de (etiket) konu oluyor.

Taylor Swift / @taylorswift13

Taylor Swift / @taylorswift13

Aday olarak gösterildiği hemen her özel gecede ödülleri toplayarak, genç yaşta kariyerini zirveye taşımayı başaran pop ve country müzik sanatçısı Taylor Swift, 76 milyon 98 bin 437 takipçiye sahip. Diğer sosyal medya hesapları gibi Twitter’ı da vakit bulduğu sürece etkin bir şekilde kullanan Swift, profili üzerinden 245 kişiyi takip ediyor.

Barack Obama / @barackobama

Barack Obama / @barackobama

ABD eski Başkanı Barack Hussein Obama’nın Twitter hesabı, özel bir ekip tarafından yönetiliyor. Paylaşılacak tweeet’leri bizzat onaylayan Obama, kendisi de zaman zaman Twitter’da takipçisi olduğu 636 bin 649 kişinin anasayfasına düşen paylaşımlarına ve popüler hastag’lere bakmayı ihmal etmiyor. ABD Başkanı’nın 73 milyon 861 bin 389 takipçisi bulunuyor.

Rihanna / @rihanna

Rihanna / @rihanna

Sosyal medya ile arası çok iyi olan bir diğer dünyaca ünlü yıldız da kuşkusuz ki Rihanna. Özellikle video ve fotoğraf paylaşımı konusunda son derece cömert olan ünlü şarkıcı, Twitter’da bin 138 hesabı takip ediyor. Dünya çapında 59 milyon 710 bin 614 kişi de Rihanna’yı yakın markaja almış durumda.

Lady Gaga / @ladygaga

Lady Gaga / @ladygaga

Gelmiş geçmiş en marjinal yıldızlardan biri olan Lady Gaga, 58 milyon 627 bin 956 takipçisiyle hala ilk çıktığı zamanki popülaritesini koruduğunu gözler önüne seriyor. Kendisi de 130 bin 857 kişiyi takip eden ünlü yıldız, aynı zamanda sık sık tweet’ler paylaşması ve Instagram hesabından çektiği fotoğrafları Twitter’da da yayınlamasıyla hayranlarının ilgisini sıcak tutmayı başarıyor.

Ellen DeGeneres / @TheEllenShow

Ellen DeGeneres / @TheEllenShow

ABD’nin en çok sevilen ve izlenen programlarından birini hazırlayıp sunan, ünlü komedyen Ellen DeGeneres, program sırasında da sıklıkla paylaşımlarda bulunuyor ve bu paylaşımlarını gelen konuklarıyla çektiği fotoğraflar ve videolardan oluşturuyor. Tam bir sosyal medya dahisi olan Ellen DeGeneres, her gün programa ve dünyanın farklı yerlerinden kendisine ulaştırılan görsel içeriklere sosyal medya hesaplarında yer veriyor. Dolayısıyla, 58 milyon 576 bin 134 takipçiye ulaşması tesadüf değil. Kendisi de 36 bin 463 kullanıcıyı takip ediyor.

Justin Timberlake / @jtimberlake

Justin Timberlake / @jtimberlake

Yaptığı müzik ve çektiği kliplerle gönüllerde taht kuran Justin Timberlake, yalnızca kendi işleriyle ilgili paylaşımlarda bulunmuyor. Aynı zamanda gündemdeki haberlere mizahi bir dille yaklaşıyor ve ilgi alanlarına yönelik spor ve siyasi alanlarda da paylaşımlar yapıyor. Bu da kuşkusuz ki Timberlake’i yalnızca bir müzik adamı olmaktan çıkarıp, herhangi bir kullanıcı kadar samimi olmasını sağlıyor. Bu da ona 54 milyon 469 bin 286 takipçi kazandırmışa benziyor. Kendisi ise 145 kullanıcıyı takip ediyor.

Britney Spears / @britneyspears

Britney Spears / @britneyspears

En popüler Twitter hesapları arasında eski erkek arkadaşı Justin Timberlake’in bir adım gerisinde bulunan ünlü sanatçı Britney Spears, 1992 yılından bu yana bulunduğu müzik piyasası içerisinde inişleri ve çıkışlarıyla daima gündemde kalmayı başaran ünlülerden biri oldu. Ancak, çalkantılı özel hayatı ve bir ara iyice uzaklaştığı müzik kariyeri bile onu hayranlarından ayıramadı. Kendisi 395 bin 202 kişiyi takip eden Spears’ı 44 milyon 978 bin 258 kullanıcı takip ediyor.

Kim Kardashian West / @KimKardashian

Kim Kardashian West / @KimKardashian

Dünyanın en sansasyonel ailesi olan Kardashianlar’ın, olaylı evlilikleri ve manşetlerden düşmeyen pozlarıyla en çok dikkati çeken üyesi Kim Kardashian West’in kuşkusuz ki 44 milyon 365 bin 827 takipçiye ulaşması son derece doğal. Tüm hayatını gözler önünde yaşayan, ünlü hip hop prodüktörü Kanye West ile yaptığı evlilikte de her anı magazin sayfalarını süsleyen TV ünlüsü, Twitter’da 125 kişiyi takip ediyor. Ancak, tüm sosyal medya hesaplarında olduğu gibi, Twitter’da da son derece aktif olduğunu hatırlatmakta fayda var. Çünkü Twitter hesabı üzerinden de tanıtımını yaptığı her ürün için binlerce dolar aldığı biliniyor.

Selena Gomez / @selenagomez

Selena Gomez / @selenagomez

Justin Bieber ile olaylı birlikteliklerinin ardından bir süre inzivaya çekilen ve müzik dünyasında bomba etkisi yaratan yepyeni bir albümle geri dönen Selena Gomez, Twitter üzerinden bin 280 kişiyi takip ediyor ancak, 41 milyon 971 bin 971 kişilik dev bir hayran kitlesi bulunuyor. Aslen Disney Channel ile çocuk yaşta televizyonda kariyer yapmaya başlayan Gomez, daha sonra müzik hayatında da son derece başarılı oldu. Ancak, Justin Bieber ile yaşadığı ilişkinin ardından “aldatılan ve terk edilen taraf” olarak medyaya yansıması, Gomez’in hayranlarını neredeyse ikiye katladı; kendisine yanında olduklarının mesajını veren yepyeni bir hayran çemberine daha sahip oldu.

Cristiano Ronaldo / @Cristiano

Cristiano Ronaldo / @Cristiano

Sosyal medya ve magazin dünyasının en gözde isimlerinden, Real Madrid’li futbol yıldızı Cristiano Ronaldo, son derece başarılı futbol kariyerinin yanı sıra renkli hayatıyla da hayranlarının ilgisini cezbediyor. Öyle ki ünlü futbol yıldızı, Twitter’da yalnızca 92 kişiyi takip ederken, kendisini 41 milyon 854 bin 986 kullanıcı takip ediyor. Sosyal medyadaki görsel paylaşımlarıyla sık sık magazin basınında yer alan Ronaldo, yine Twitter üzerinden paylaşımlarıyla dikkatini çeken tek bir Türk kullanıcıyı, @Ezginho adlı profili takip ediyor.

Jimmy Fallon / @jimmyfallon

Jimmy Fallon / @jimmyfallon

ABD’li en popüler talk show sunucularından biri olan Jimmy Fallon, programı The Tonight Show Starring Jimmy Fallon ile dünya çapında bir hayran kitlesine ulaştı. Efsanevi talk show’cu Jay Leno’nun ardından Tonight Show’u devralması her ne kadar riskli gibi görünse de Fallon, programı son derece iyi kotardı ve bu Twitter’daki takipçi sayısına da çarpıcı bir şekilde yansıdı. 39 milyon 754 bin 513 takipçisi bulunan talk show yıldızı, hesabı üzerinden 6 bin 807 kullanıcıyı takip ediyor.

Ariana Grande / @ArianaGrande

Ariana Grande / @ArianaGrande

15 yaşında Broadway’de sahne alarak sanat hayatına adım atan genç pop ve R&B şarkıcısı Ariana Grande, son yılların en çok sevilen ve takip edilen ünlülerinden biri oldu. Özellikle oyunculuktaki başarısını müzik kariyeriyle katıldığı programlarda yaptığı sanatçı taklitleriyle pekiştiren ve bir anda hayran kitlesini inanılmaz boyutlara taşımayı başaran Grande, Twitter’da 67 bin 443 kişiyi takip ediyor. Ancak, kendisini 38 milyon 334 bin 734 kullanıcı büyük bir hayranlıkla takip etmeye devam ediyor.

Shakira/ @shakira

Shakira/ @shakira

Kolombiyalı dünyaca ünlü sanatçı Shakira, latin pop müzik kariyeriyle dev bir hayran kitlesine ulaştı. Dünya Kupası için seslendirdiği Waka Waka ve Barcelona takımında oynayan Gerard Pique ile olan birlikteliğiyle 1990’dan bu yana sürdürdüğü popülaritesini daha da artırdı. Aynı zamanda sivil toplum örgütlerinde de oldukça aktif çalışan ünlü sanatçıyı Twitter’da 37 milyon 837 bin 473 kullanıcı takibe aldı. Shakira ise, 179 kullanıcıyı takip ediyor.

Demi Lovato / @ddlovato

Demi Lovato / @ddlovato

 2015 yılında ABD’de iTunes üzerinden en hızlı yükselişi yakalayan şarkıcı rekorunu hala elinde bulunduran ve bu başarıyı ona getiren Cool For The Summer adlı parçası dillere pelesenk olan Lovato’yu Twitter’da 35 milyon 760 bin 498 kişi takip ediyor. Lovato ise, 436 kişiyi takibe almış durumda.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları