Adıyla, kıyafetleriyle ve müziğiyle adından bahsettiren, her yaptığı olay olan pop müziğin kraliçesi Lady Gaga ile bir tura çıkmaya hazır mısınız? Foto Galeri

1. Lady Gaga, 'Joanne Dünya Turu'

 Lady Gaga, 'Joanne Dünya Turu'

2. Lady Gaga, Indio, Kaliforniya'daki Coachella Müzik Festivali 2017'de Sahne Sunuyor

Lady Gaga, Indio, Kaliforniya'daki Coachella Müzik Festivali 2017'de Sahne Sunuyor3. Los Angeles'taki 59. Grammy Ödülleri'nde Lady Gaga

 Los Angeles'taki 59. Grammy Ödülleri'nde Lady Gaga

4. Texas Super Bowl 2017 provası Lady Gaga

Texas Super Bowl 2017 provası Lady Gaga

5. Lady Gaga gezmelerde! Silver Lake'de yakınlarında

Lady Gaga gezmelerde! Silver Lake'de yakınlarında

6. Lady Gaga, Londra'daki otelinden ayrılırken

Lady Gaga, Londra'daki otelinden ayrılırken

7. Lady Gaga Londra'da gezmelerde!

Lady Gaga Londra'da gezmelerde!

8. Lady Gaga Londra'daki The Kiss FM Studio'da

 Lady Gaga Londra'daki The Kiss FM Studio'da

9. Lady Gaga Berlin'de Schoenefeld Havaalanı'nda

Lady Gaga Berlin'de Schoenefeld Havaalanı'nda

10. Lady Gaga Bahamalar'da

Lady Gaga Bahamalar'da

11. Lady Gaga, NYC'de Bir Otele Geliyor (New York City)

 Lady Gaga, NYC'de Bir Otele Geliyor (New York City)

12. Lady Gaga ve Tony Bennett, Bob Dylan 2015 Müzik Ödülleri Gala'sında

Lady Gaga ve Tony Bennett, Bob Dylan 2015 Müzik Ödülleri Gala'sında

13. Lady Gaga'nın, Vanity Fair dergisi için verdiği çok özel pozları ( Kamera Arkası)

Lady Gaga’nın, Vanity Fair dergisi için çok özel pozları

Her yaptığı olay olan pop müziğin kraliçesi Lady Gaga, Vanity Fair dergisinin Ocak sayısı için yine konuşulacak pozlar verdi.

Her biri değişik konseptlerden oluştuğu gözlenen fotoğraflarda, Gaga çırılçıplak soyunmaktan çekinmedi. Dergide Lisa Robinson’a röportaj veren Gaga, erkekler hakkında da düşüncelerini açıkladı.

Erkeklerle ilişkilerinin bir masal gibi başladığını söyleyen çılgın şarkıcı, “Onlar sonrasında benden nefret ediyorlar. Bir gün biri geldi ve bana ‘Ölünce yalnız öleceksin. Plakların da, paraların da ölecek’ dedi. Bu yüzden de ilişkilerimde daha iyi olmaya çalışıyorum” dedi.

Yaptığı iş hakkında da görüş veren Gaga şunları söyledi, “Piyano başındayken çok hızlı beste yaptığımda herkes beni kıskanıyor hatta bana şaşırıyorlar.”

14. Lady Gaga kimdir ?

 • Doğum Stefani Joanne Angelina Germanotta 28 Mart 1986 (31 yaşında) Manhattan, New York, ABD
 • Eğitim Kutsal Kalp Manastırı / New York Üniversitesi (bıraktı)
 • Meslek Şarkıcı · şarkı yazarı · oyuncu
 • Etkin yıllar 2001-günümüz
 • Özvarlık $275 milyon (Şubat 2016 tahmini)
 • Resmî site ladygaga.com
 • Müzikal kariyeri
 • Tarzlar Dans-pop · elektropop
 • Çalgılar Vokaller · piyano
 • Müzik şirketi Def Jam · Cherrytree · KonLive · Interscope
 • İlişkili hareketler Lady Starlight · Tony Bennett
Bize mi öyle geliyor yoksa Lady Gaga hakikaten her an her yerde mi? Geçen ay 'American Horror Story' dizisindeki rolüyle Golden Globe kazandı, önceki hafta Grammy gecesinde David Bowie taklidi yaptı, üç gün önce ise Marc Jacobs defilesinde podyuma çıkarak yine olay yaratmayı başardı. Bütün bunlara nasıl yetişiyor? Her an her yerde olmayı nasıl başarıyor? Lady Gaga hakkında hala bilmediğimiz çok şey var... İşte onlardan birkaçı.

1- 'GAGA' İSMİNİ QUEEN GRUBUNA BORÇLU

Lady Gaga 2000'li yılların ortasında gerçek ismiyle, yani Stefani Joanne Angelina Germanotta olarak sahneye çıkıyordu. Baktı ki bu isim çok uzun, Stefani Germanotta Band (SGBand) adlı bir grup kurdu. Konuyla ilgili Vogue.com'a şunları söylemişti: "Queen grubunun şarkısı ‘Radio Ga Ga’yı dinledikten sonra Lady Gaga ismini beğendiğime karar verdim. Arkadaşlarım bana Gaga demeye başladı. Bence bu isim beni tam olarak yansıtabiliyor."

2- DİZİLERDE OYNADI

Lady Gaga, kendini müziğe adamak için New York Üniversitesi'nin ilk yılında okulu bıraktı. Oyunculuğa da meraklıydı. 15 yaşındayken The Sopranos dizisinde minicik de olsa rol aldı. The Hills dizisinde de onu gördük. Bu dizinin yapımcısı Kelly Cutrone, 2010 yılında MTV'ye verdiği röportajda Lady Gaga'nın sık sık repliklerini unuttuğunu söyledi: "Lady Gaga'yı bilirsiniz; gittik onu The Hills'e koyduk. Hatırlar mısınız bilmiyorum. Kimse hatırlamaz. Sürekli söyleyeceklerini unuturdu."

 3- BABASININ KARŞISINDA KIRBAÇLA ŞOVA ÇIKTI

Lady Gaga'nın sahne şovları, izleyen her zaman herkesi memnun etmeyebiliyor. Mesela babasını! Beyefendi kızını sahnede ilk kez izlediğinde, Lady Gaga'nın üzerinde leopar desenli, kenarları saçaklı bir bikini varmış ve elinde de kırbaç sallıyormuş. Baba kızını izlerken mahvolmuş. Lady Gaga o günü şu sözlerle anlatıyor: "Babam şok geçirmişti. Alarma geçti. Annemin dediğine göre bu işe bayağı bozulmuş ve delirdiğimi düşünmüş. Gerçekten delirdiğimi sanmış. Bir hafta sonra ailem bana 'Bu gösteriyi izlemek bizim için çok zordu. Galiba aklını kaçırdın ve ne yaptığını bilmiyorsun' dedi."

 4- FAVORİSİ 'I KISSED A GIRL'

Lady Gaga, 'Just Dance' adlı ilk hit şarkısını çalakalem yazdı. 2009 yılında Guardian'a verdiği röportajda o günü şöyle anlattı: "Akşamdan kalmaydım. Bu şarkıyı prodüktörüm RedOne ile birlikte 10 dakikada yazdık. Hollywood'da bir stüdyoda olduğum ilk gündü. Çok eski zamana ait, kocaman müzik kolonları olan, büyük, geniş bir salondu. Uzun zaman bu şarkıyı doğru dürüst çalmaya çalıştık. Bir türlü Katy Perry'nin hit şarkısı 'I Kissed a Girl' gibi tınlamıyordu. Benim şarkım da onunki gibi hitti ama çalamıyorduk bir türlü."

5- SİYAH SPREYLİ PARFÜM ÇIKARDI

Lady Gaga sadece müzik sektöründe değil, parfüm konusunda da devrimci buluşlara imza attı. Kendi icadı olan 'Fame' adlı kokuyu, siyah bir şişe içinde, siyah sprey olarak tasarladı. Üretici şirket Coty, siyah likit bir parfümün nasıl olup da iz bırakmadan vücuda sıkılacağını kestiremedi. Şirketin yöneticisi Yael Tuil, 2012 yılında Vogue dergisine şunları söylemişti: "Allahım, bu imkansız bir şey, böyle bir şeyi nasıl yapabiliriz ki dedim kendi kendime. Sonunda kimya bölümümüzdeki çalışanlar ile Lady Gaga ortak şartlarda buluşabildi. Şirketimiz şimdi siyah likit teknolojisinin patentini almak üzere. Lady Gaga son 20 yıl içinde parfüm sektöründeki en büyük devrimi yaptı. Gerçekten sınırları zorlayan bir insan."

15. Lady Gaga instagram'dan yaptığı son paylaşımı 'Seattle. Xoxo, Joanne yine yolda.'Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları