Bazı insanlar hala LGBTİ bireylerin uzun ilişkileri olamayacağı mitini kullanmayı seviyor. Her ne kadar yalnız olmayı sevmek, çok eşli olmak ya da hiçbir partnere sahip olmamak bir problem olmasa da, bazı LGBTİ bireylerin de uzun ilişki içinde olduğu yadsınamaz. İşte birkaç günden güne ilişkileri daha da kuvvetlenen bazı ünlü LGBTİ çiftler.

1. Ellen DeGeneres ve Portia de Rossi

Ellen DeGeneres ve Portia de Rossi Ellen DeGeneres ve Portia de Rossi

Muhtemelen dünyanın en çok sevilen lezbiyen çifti, bir çok kişinin rol modeli olmata aday. 2004 yılında bir ödül töreni seramonisinin sahne arkasında tanışan çift o zamandan beri birlikteler.

2008 yılında California Yüce Mahkemesi eşcinsel evliliği kabul ettiği gibi evlenmişlerdi. Ellen, geçen seneden beri konuşulan boşanma dedikodularına gülerek People’a şöyle konuşmuştu: “Gerçek şu ki, Portia’ya daha da aşık oluyorum. Beni her zaman şaşırtıyor. Bu sizi anlayan, sizinle ilgilenen ve sizin için en iyi olan insanı bulmak. Gerçekten şanslıyız çünkü bunun sık olmadığını biliyoruz.”

2. Neil Patrick Harris ve David Burtka

Neil Patrick Harris ve David Burtka Neil Patrick Harris ve David Burtka

Uyarı: Neil ve David’in Instagram hesabı can acıtacak kadar güzel olabilir.

10 yıllık birlikteliklerinden sonra 2014 yılında evlenin çift, Harper ve Gideon adında dünya tatlısı ikizlere sahipler.

Neil, The View’e düğünlerinden şöyle bahsetmişti: “Yaklaşık 45 kişinin olduğu güzel, küçük ve samimi bir düğündü. Bizim için önemli olan insanların karşısında David’e güzel şeyler söylemek istemiştim.”3. Elton John ve David Furnish

Elton John ve David Furnish Elton John ve David Furnish

Sosyal medyada epey aktif olan diğer bir çiftimiz ise Elton John ve David Furnish. Çift 9 yıl süren “civil partnership” sonrasında 2014 yılında evlenmişti. Ayrıca Zachary ve Elijah adında dünya tatlısı iki çocukları var.

4. Matt Bomer ve Simon Halls

Matt Bomer ve Simon Halls Matt Bomer ve Simon Halls

2011 yılında evlenen çiftin Walker, Kit ve Henry adında 3 oğlu da var.

5. Jesse Tyler Ferguson ve Justin Mikita

Jesse Tyler Ferguson ve Justin Mikita Jesse Tyler Ferguson ve Justin Mikita

The Modern Family’nin yıldızı ve eşi 2010 yılında spor salonunda tanışmışlardı. Jesse, Justin’i en yakın arkadaşı olarak tanımlarken, evliliklerinden de “hayatımın en harika macerası” diye bahsediyor.

Haber: Kardelen Fulya Okumuş

6. George Takei ve Brad Altman

George Takei ve Brad Altman George Takei ve Brad Altman

Kaliforniya’da eşcinsellerin evlenmesine yasak getiren düzenlemenin 2008 yılında kaldırılmasından sonra ünlü oyuncu George Takei ve sevgilisi Brad Altman Batı Hollywood’da evlenme başvurusunda bulunan ilk çift oldu. Çift, bu başvuruyu yaptığında halihazırda 21 yıldır beraberdi. Star Trek’teki Mr. Sulu rolüyle tanınan Takei’nin bugün Facebook’ta milyonlarca takipçisi var.

7. Jodie Foster ve Alexandra Hedison

Jodie Foster ve Alexandra Hedison Jodie Foster ve Alexandra Hedison

Oscarlı oyuncu Jodie Foster 1998 ve 2001 yıllarında iki çocuk dünyaya getirdi. Çocuklarının ortak ebeveyni partneri yapımcı Cydney Bernard'dı. Foster Bernard ile yollarını ayırdıktan sonra ise kendisi gibi oyuncu olan Alexandra Hedison ile evlendi.

8. Jwan Yosef ve Ricky Martin

Jwan Yosef ve Ricky Martin Jwan Yosef ve Ricky Martin

Eşcinselliği üzerine uzun bir süre spakülasyonlar yapılan Porto Riko’lu şarkıcı Ricky Martin 2010 yılında oldukça cesur bir açıklamaya imza attı: ‘’Mutlu bir eşcinsel erkek olduğumu söylemekten gurur duyuyorum’’. Şimdilerde ise Martin, Suriye-İsveç kökenli sanatçı sevgilisi Jwan Yosef ile evlilik hazırlığı içinde. Kutlamanın Martin’in ülkesi Porto Riko’da yapılması planlanıyor.

9. Cynthia Nixon ve Christine Marinoni

Cynthia Nixon ve Christine Marinoni Cynthia Nixon ve Christine Marinoni

Dünyaca ünlü televizyon dizisi Sex and the City’nin yıldızlarından Cynthia Nixon, 2004 yılında aktivist Christine Marinoni’ye gönlünü kaptırdı. 2012’de New York’ta evlenen çiftin oğulları Max ise düğünden bir yıl önce dünyaya gözlerini açtı.

10. Kristin Ogata ve Beth Ditto

Kristin Ogata ve Beth Ditto Kristin Ogata ve Beth Ditto

Sıradışı sesiyle ünlü ABD'li Indie-Rock şarkıcısı Beth Ditto kendisini ‘‘Arkansaslı şişman feminist lezbiyen‘‘ olarak tanımlıyor. Ditto, uzun süredir birlikte olduğu sevgilisi Kristin Ogata ile 2013 yılında Hawaii’de hayatını birleştirdi. Çift, Ditto’nun memleketi Oregon’da 2014 yılında eşcinsel evliliğin yasallaşmasından sonra bir tören de burada yaptı.

11. Julia Lemigova ve Martina Navrátilová

Julia Lemigova ve Martina Navrátilová Julia Lemigova ve Martina Navrátilová

Çek Cumhuriyeti doğumlu ABD vatandaşı Martina Navratilová tüm zamanların en başarılı tenisçilerinden biri kabul ediliyor. Navratilová bir röportajında spor dünyasındaki eşcinsel kadın ve erkeklerin cinsel yönelimlerini açıkça ifade etmekten hala korktuklarını söylemişti. Ünlü tenisçi 2014 yılında kız arkadaşı Julia Lemigova ile New York’ta evlendi.

12. Miriam Meckel ve Anne Will

Miriam Meckel ve Anne Will

Ünlü Alman gazeteci ve moderatör Anne Will 2007 yılında uzun yıllardır beraber olduğu sevgilisi Miriam Meckel ile birlikteliğini açıkladı. 2016’da partnerliklerini resmileştiren çift, Almanya’da eşcinsel evliliğin yolunun açılmasıyla yakında dünyaevine de girebilir.

Kaynak: Odatv.com

Yunan mitolojisinde, Apollon'un aşık olduğu ve güzel bir delikanlı olan Hyacinth'in ölümü, resimde iki sevgili sümbüllerin içinde Jean Broc tarafından Hyacinthos'in Ölümü tablosunda tasvir edilmiştir, 1801.

20. LGBTİ+'nın açılımı nedir? LGBTİ+'liler Kimdir?

Lezbiyen, gey, biseksüel ve transgenderlerin baş harflerinin kısaltılarak topluluklarına koydukları isimdir. Bu bazen LGBTT (lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel veya travesti) şeklinde de yazılır[4].[5] 1900'lardan itibaren kullanılmaya başlayan "LGBT", eşcinsel hakları mücadelesinde kullanılan çatı kelimedir.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları