Tıp dünyası kadınların günde ortalama 9 bardak su içmeleri gerektiğini söylüyor. Tabii bu rakam bütün işlevlerin düzgün çalışabilmesi için yeterli olan miktar.

#1 Sağlık problemleriyle karşılaşma riskiniz daha fazla

Yüksek oranda su alımının mesane kanseri, kolon kanseri ve kalp krizi riskini azaltmayla doğrudan ilgisi olduğu saptandı.

#2 Su yoksa, metabolizma hızı da yok

#2 Su yoksa, metabolizma hızı da yok

2010 da yapılan bazı araştırmalarda doktor Howard Murat , su alımının metabolizmanın çalışma hızını yükselttiğini  belirtti.#3 Aynı görevler için daha fazla düşünmeniz gerekir.

#3 Aynı görevler için daha fazla düşünmeniz gerekir.

Su içmek beyninizin normal işlev yapabilmesini düzenler ve su içmeyi azalttığınız takdirde  düşünme hızınız da haliyle yavaşlayacaktır.

#4 Daha çok yemek yersiniz

#4 Daha çok yemek yersiniz

Yine 2010 da yapılan araştırmalar, su tüketimini arttırmanın alınan kalorileri düşürmeyle ters orantılı olduğunu saptamış. Yani su tüketiminiz arttıkça, daha az yemek yemek isteyeceksiniz.

#5 Daha yıpranmış görünürsünüz

#5 Daha yıpranmış görünürsünüz

Doktor Murad’ın kitabına göre, su cildi besler, kırışıklıkları doldurur ve yok eder.

#6 Sıkıntılı bir ruh haliniz olur

#6 Sıkıntılı bir ruh haliniz olur

2009’da yapılan araştırmada kadın ve erkeklerden oluşan deneklere yeterli su sağlanmadan (yani aslında ihtiyaçları olan su miktarını tüketmelerine izin vermeden) 60 ile 75 dakika arasında egzersiz yaptırıldı, bazılarına ise olması gereken miktarda su tükettirip aynı egzersizi yaptırdılar.  Araştırma sonunda az su tüketmiş olan grup daha sinirli, öfkelenmeye çok hazır ve agresif bulundu.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları