"Güle Güle Oturun" programının yaratıcısı ve sunucusu ünlü mimar Selim Yuhay'a hapis şoku! Eski eşi balerin Evlin Avidor, “Üç çocuğuyla ilgilenmiyor” diyerek dava açtı. Yuhay’ın 1 yıla kadar hapsi isteniyor

Mimar Selim Yuhay'a hapis şoku!

Mimar Selim Yuhay'a hapis şoku!

"Güle Güle Oturun" programının yaratıcısı ve sunucusu ünlü mimar Selim Yuhay'a hapis şoku! Mimar Selim Yuhay’ın eski eşi balerin Evlin Avidor, “Üç çocuğuyla ilgilenmiyor” diyerek dava açtı. Yuhay’ın 1 yıla kadar hapsi isteniyor. 

Selim Yuhay'a hapis şoku! Selim Yuhay kimdir?

"Güle Güle Oturun" programının yaratıcısı ve sunucusu ünlü mimar Selim Yuhay ile balerin Evlin Avidor, iki yıl önce anlaşmalı boşanmıştı. Avidor'un kişisel eşyaları arasında bulduğu defterle mahkemeye başvuran Yuhay, eski eşinin evli oldukları dönemde yasak ilişki yaşadığını öne sürmüştü. Çift, şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmıştı.' YÜKÜMLÜLÜKLERİNİ İHLAL EDİYOR '

' YÜKÜMLÜLÜKLERİNİ İHLAL EDİYOR ' Kaynak: Sabah

Çiftin 3 çocuğunun velayeti Avidor'a verildi. Boşanma davasında mahkeme, Selim Yuhay'ın eşine bin 800 lira nafaka parası verilmesini ayrıca çocuklarının masraflarının baba tarafından karşılanmasına hükmetmişti. Fakat, mimar Yuhay iddiaya göre boşanmanın ardından çocuklarının eğitim, sağlık vb. giderleriyle ilgilenmedi. Savcılığa başvuran Avidor, eski eşinin bu hükmü yerine getirmediğini belirterek, eşinin cezalandırılmasını istedi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonunda, Selim Yuhay'ın ailesiyle ilgilenmeyerek üzerine düşen hükümlülüğü ihlal ettiği ileri sürülerek, dava açıldı. Bir yıla kadar hapsi istenen ünlü mimar Selim Yuhay, ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.

Selim Yuhay (d. 23 Mayıs 1972, İstanbul) Ünlü Türk mimar.

Selim Yuhay (d. 23 Mayıs 1972, İstanbul) Ünlü Türk mimar.

Selim Yuhay Ünlü Türk mimar. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 1994 yılı mezunu, mezun olduktan sonra dört ortakla beraber açmış oldukları mimarlık firmasından 2 sene sonra kendi firmasını kurdu. 

Doğum yeri : İstanbul Türkiye

Evlilik Evin Avidor (2005-2015)

Çalışma ve başarıları

Etkin yılları 1994-günümüz

Çalıştığı şehir İstanbul

Mimarlık tarzı Ev Dekarasyonu farklı dekorasyonlar

Selim Yuhay Ünlü Türk mimar

Selim Yuhay Ünlü Türk mimar

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 1994 yılı mezunu, mezun olduktan sonra dört ortakla beraber açmış oldukları mimarlık firmasından 2 sene sonra kendi firmasını kurdu. Kendi alanında farklı mimari proje çözüm yaklaşımları ve kendine özgü çizgisiyle kısa zaman da dikkat çekti. Bunlara ek olarak Kanal D kanalında ekibiyle beraber Evim Şahane programının sunuculuğunu yapmıştır. Kanal D, 2012 yılında yayın hayatına başlayan ve uzun süre gündüz kuşağında ilgiyle izlenen Evim Şahane programını 19 Ağustos 2015 tarihinde yayından kaldırmıştır. Selim Yuhay pek çok sosyal sorumluluk projelerine imza atmıştı.] Hobi olarak başlayan resim yapma isteğini de, profesyonelliğe taşıyarak kişisel sergilerini de açmıştır. 2016 yılında TV8'de yayınlanan Güle Güle Oturun programıyla ekranlara geri dönmüştür.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları